Z vlády na Hrad. Babiš jednal s prezidentem Zemanem. O čem mluvili, neprozradil

Premiér Andrej Babiš (ANO) se v pondělí odpoledne po jednání vlády sešel s prezidentem Milošem Zemanem. Odmítl předtím komentovat práci jednotlivých ministrů v návaznosti na pondělní zprávu deníku Mf Dnes, že z vlády odejde ministr dopravy Dan Ťok a ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková (oba za ANO).

Praha (Aktualizováno: 19:28 1. 4. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Andrej Babiš | Zdroj: Úřad vlády ČR

„S prezidentem budu mluvit za pět minut. Co s ním budu probírat, vám nebudu sdělovat,“ reagoval Andrej Babiš už během odpoledne.

Téma schůzky neupřesnil ani mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. „Z naší strany žádný komentář,“ odpověděl na dotaz redakce iROZHLAS.cz, zda jde o personální změny ve vládě. Uvedl alespoň, že premiér o schůzku s hlavou státu požádal v neděli. 

‚Považuji to za aprílový žert.‘ Ťok popřel, že by chtěl rezignovat na post šéfa dopravy

Číst článek

Po setkání s prezidentem Babiš z Pražského hradu odjel, aniž by médiím poskytl jakékoliv vyjádření. 

O tématu jednání neinformoval premiér novináře ani po koaličním jednání, které následovalo po Babišově návratu z Hradu do Strakovy akademie. Ze sídla vlády podle mluvčího hnutí ANO Vladimíra Vořechovského odjel předseda vlády ihned po skončení koaličních rozhovorů se zástupci ČSSD.

Na předcházející tiskové konferenci po jednání vlády Babiš odmítl komentovat práci jednotlivých členů kabinetu. Mimo jiné by o fungování koalice měla v pondělí v podvečer jednat koaliční rada.

Kromě ohlášených bodů dostala Nováková při jednání vlády příležitost vysvětlit incident z minulého týdne, kdy zástupce Tchaj-wanu musel ve středu na žádost čínského velvyslance opustit setkání zahraničních investorů se zástupci českého ministerstva průmyslu. „Ona vysvětlila, že to bylo selhání jejích podřízených a že z toho vyvodí personální důsledky,“ řekl Babiš.

Čínský velvyslanec se podle něj choval velmi nestandardně. Připomněl v té souvislosti i událost z přelomu roku, kdy čínský velvyslanec Čang Ťien-min podle Babiše lhal o obsahu jejich společné schůzky na téma varování před čínskými technologiemi.

kno, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme