Středeční schůzka se Zemanem nebude, potvrdil Babiš. Měli řešit povolební situaci v Česku

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) se ve středu 13. října nesejde s prezidentem. Miloš Zeman je od neděle v pražské Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) a podle mluvčí nemocnice je ve stabilizovaném stavu. Informace o zrušení schůzky přinesl server iDNES.cz.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš (ANO)

Plánovaná středeční schůzka Zemana a Babiše se ruší, potvrdil premiér. | Zdroj: koláž iRozhlas.cz

Zeman byl z lánského zámku převezen sanitkou do nemocnice v neděli po jedné hodině odpoledne. Ještě předtím se v Lánech sešel s předsedou vlády, schůzka trvala 45 minut. Babiš ale poté odjel zadním vchodem a vyhnul se novinářům a tiskové konferenci.

‚Je třeba mít jasné plány.“ Ústavní komise Senátu bude 19. října jednat o zdravotním stavu prezidenta

Číst článek

Babiš se Zemanem měli ve středu jednat o povolební situaci. Schůzka ale neproběhne, jak předseda vlády uvedl pro server iDNES.cz.

Prezident Zeman byl v neděli po poledni převezen do Ústřední vojenské nemocnice z lánského zámku. Mluvčí nemocnice Jitka Zinke uvedla, že jeho stav je stabilizovaný.

„Pan prezident Miloš Zeman je hospitalizován na Klinice anestezie, resuscitace a intenzivní medicíny 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze (1. LF UK) a ÚVN, kde o něj pečuje tým zdravotníků specializovaných na intenzivní péči,“ napsala Zinke.

„Léčebný plán pana prezidenta stanovuje lékařské konzilium ÚVN složené ze specialistů na dílčí zdravotní problémy pacienta,“ uvedla pro Radiožurnál mluvčí nemocnice Jitka Zinke.

Prezidentův ošetřující lékař a ředitel ÚVN Miroslav Zavoral v neděli oznámil, že je Zeman hospitalizován kvůli komplikacím, které provází jeho chronické onemocnění. Přesnou diagnózu ale bez prezidentova souhlasu sdělit nemohl.

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček v neděli večer napsal ČTK, že současná hospitalizace neohrožuje povolební vyjednávání a ústavní situaci.

ban Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme