Babišovi se nelíbí přímý prodej státních pozemků v Harrachově. Chce ho zrušit a vypsat výběrové řízení

Majetkový úřad by měl podle ministra financí Andreje Babiše (ANO) zrušit přímý prodej státních pozemků v lyžařském areálu v Harrachově. Podle něj by mělo proběhnout řádné výběrové řízení, informovalo ministerstvo financí. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových jeho rozhodnutí vítá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr financí Andrej Babiš | Foto: Filip Jandourek

Společnost Sportovní areál Harrachov loni podepsala s majetkovým úřadem smlouvu na pozemky, které si doteď pronajímá. Státní pozemky, na kterých leží téměř dvě třetiny areálu, má získat za téměř 57 milionů korun.

Ministr financí ale trvá na tom, aby proběhlo řádné výběrové řízení. Nařídil proto kontrolu a znalecké posudky na průběh prodeje. Ve výběrovém řízení by měla rozhodovat pouze cena.

Stát loni vybral o 18 miliard víc na DPH. Ministerstvo financí ale čekalo vyšší částku

Číst článek

„Po zrušení probíhajícího přímého prodeje by mělo následovat otevřené výběrové řízení s jediným kritériem, a to cenou. Ministr financí tak učinil proto, aby vyvrátil veškeré pochybnosti, které v souvislosti s tímto prodejem v posledních dnech v médiích vyvstaly,“ vysvětlil mluvčí resortu Michal Žurovec.

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových rozhodnutí ministerstva vítá. „My samozřejmě budeme toto rozhodnutí respektovat a připravíme výběrové řízení. Nařízení té kontroly jednoznačně vítáme a budeme při ní maximálně spolupracovat,“ řekl mluvčí úřadu Radek Ležatka.

Smlouva, kterou úřad s dosavadním nájemcem, zatím nemůže platit. Neschválilo ji ministerstvo životního prostředí. Pozemky jsou totiž v Krkonošském národním parku. Pokud ale ministerstvo financí vypíše nový tendr, souhlas už nebude nutný.

Andrea Kubová, Ondřej Látal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme