V havlíčkobrodském babyboxu našli malou holčičku, dostala jméno Veronika

V babyboxu v nemocnici Havlíčkův Brod ve čtvrtek skončilo čerstvě narozené dítě. Jde o holčičku a podle prvotního ujištění zdravotníků je v pořádku.

Havlíčkův Brod (Aktualizováno: 12:12 26. 7. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Babybox (ilustrační foto) | Foto: Tomáš Adamec | Zdroj: Český rozhlas

Podle stránek Babybox.cz bylo novorozeně vloženo do zařízení v 10.30. Celkem jde už o páté dítě, které bylo do havlíčkobrodského babyboxu přijato od jeho otevření v roce 2012.

Holčička dostala jméno Veronika na počest dcery mluvčí nemocnice, která ve čtvrtek slavila narozeniny. 

Jak připomíná ČTK, první babybox byl zprovozněn v červnu 2005 v GynCentru v pražském Hloubětíně. Babyboxy mají předejít ohrožení zdraví a životů odkládaných dětí. Když je do něj vloženo dítě, zapne se vyhřívání, ventilace a s mírnou prodlevou i alarm, který upozorní personál zdravotnického zařízení.

Schránky jsou rovněž umístěny tak, aby se lidé nemuseli bát, že je při odkládání dítěte někdo uvidí. Babyboxy mají i kritiky, kteří tvrdí, že odporují Úmluvě o právech dítěte, například právu na jméno, totožnost, státní příslušnost a právu znát své rodiče.

Milan Kopecký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme