Do brněnského babyboxu přibyla holčička. Personál ji pojmenoval po sestřičce a moderátorce Witowské

Do brněnského babyboxu někdo v neděli v noci odložil čerstvě narozenou holčičku. Dostala jméno Anetka-Světlana. Podle primáře Nemocnice Milosrdných bratří Dana Wechslera měřila 49 centimetrů a vážila 2,8 kilogramu. Jména dostala po sestřičce, která ji z babyboxu vyzvedla, a zároveň po televizní moderátorce Světlaně Witowské, uvedl v tiskové zprávě zakladatel sítě babyboxů Ludvík Hess.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jde o 226. dítě z babyboxu v Česku a dvacáté v Brně | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Jde o 226. dítě z babyboxu v Česku a dvacáté v Brně. Zařízení v Česku fungují od roku 2005. Děvčátko se dostalo do babyboxu krátce po porodu, zabalené bylo ve fialovém ručníku. Podle primáře bylo na první pohled zdravé.

„Se jménem byl trochu zádrhel, protože od první chvíle jsem měl pro holčičku připravené jméno Světlana,“ uvedl ke jménu Hess. V nemocnici ale dítě pojmenovali po sestřičce, která jej z babyboxu vyzvedla. „Bude se tedy jmenovat Anetka-Světlana,“ rozhodl Hess.

Děti a dospívající v lockdownu přibraly. Budou z nich obézní dospělí s problémy, varuje obezitolog

Číst článek

Babyboxy mají předejít ohrožení zdraví a životů odkládaných dětí. Když do něj někdo vloží dítě, zapne se vyhřívání, ventilace a s mírnou prodlevou i alarm, který upozorní personál zdravotnického zařízení.

Schránky jsou umístěny tak, aby se lidé nemuseli bát, že je při odkládání dítěte někdo překvapí. Babyboxy mají i kritiky, kteří uvádějí, že odporují Úmluvě o právech dítěte, například právu na jméno, totožnost, státní příslušnost a právu znát své rodiče.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme