Do strakonického babyboxu někdo odložil chlapečka. Dostal jméno Tomáš

Do babyboxu ve Strakonicích ve čtvrtek vpodvečer někdo odložil přibližně tříměsíčního chlapečka. V tiskové zprávě o tom informoval zakladatel české sítě babyboxů Ludvík Hess. Chlapeček dostal jméno Tomáš po řediteli strakonické nemocnice Tomáši Fialovi.

Strakonice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Babybox (ilustrační foto) | Foto: Tomáš Adamec | Zdroj: Český rozhlas

Hess dodal, že chlapeček byl oblečený do bílé teplé kombinézy, na hlavě měl modrého kulicha a v puse dudlík. „Je zcela zdravý,“ uvedl Hess.

Nemocnice chlapce umístila na dětské oddělení. Ve Strakonicích funguje babybox od března 2009. Poprvé tam někdo odložil v říjnu 2011 chlapečka, který dostal rovněž jméno Tomáš. Před čtyřmi roky pak v babyboxu bylo děvčátko.

V České republice je 79 babyboxů. Za 16 let v nich bylo už 217 dětí. Babyboxy mají předejít ohrožení zdraví a životů odkládaných dětí. Když do něj někdo vloží dítě, zapne se vyhřívání, ventilace a s mírnou prodlevou i alarm, který upozorní personál zdravotnického zařízení. Schránky jsou umístěny tak, aby se lidé nemuseli bát, že je při odkládání dítěte někdo překvapí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme