Bagrista na Zlínsku našel granát

Provozovatelé benzinového čerpadla Aral ve Zlíně a lidé žijící v okolí mohou mluvit o štěstí. Včera v odpoledních hodinách totiž vyryl v nedalekém korytě řeky Dřevnice bagrista granát. Munice byla poměrně nová a schopná výbuchu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Verner z Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu informuje, že podezřelý předmět byl identifikován jako obranný granát RG4. Podle policistů neležel v řece dlouho, přesto měl ale ochrannou pásku porušenou korozí. Granát, který se stále používá v české armádě, mohl zabít bagristu, zničit bagr i nedalekou benzinovou pumpu. Policejní mluvčí Ivo Mitáček doplňuje, že smrtící účinnost tohoto druhu granátu je do vzdálenosti dvaceti až třiceti metrů. Podle policie někdo granát nejspíše odhodil, aby se ho zbavil.

Zlínská policie zaznamená ročně pět až deset nálezů ručních granátů. Řeka je však v těchto případech podle Ivo Mitáčka výjimkou.

Radek Fischer, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme