Ze záchytného zařízení v Balkové na Plzeňsku uprchli cizinci. Pátrá po nich policie, využívá i leteckou službu

Ze záchytného zařízení v Balkové na severním Plzeňsku v úterý utekli cizinci původem převážně ze severní Afriky, oznámila na twitteru policie, jejich počet zatím nezná. V Balkové běženci čekali na správní vyhoštění do země původu. Policie po cizincích pátrá, o pomoc požádala veřejnost.

Balková (Plzeňsko) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchytné středisko pro uprchlíky a žadatele o azyl v Balkové

Záchytné středisko pro uprchlíky a žadatele o azyl v Balkové | Zdroj: Profimedia

„Policisté z několika krajů za asistence Letecké služby Policie ČR aktuálně pátrají po osobách, které uprchly ze záchytného zařízení v Bálkové. Přesné počty jsou v současnosti předmětem šetření,“ uvedla policie.

Policie zdůraznila, že cizinci zajištění v Balkové nejsou podezřelí z trestné činnosti. „Veřejnost bychom rádi požádali o jakékoliv informace týkající se jejich případného aktuálního pohybu,“ dodala.

Záchytné středisko pro uprchlíky a žadatele o azyl v Balkové vzniklo v roce 1998 v bývalém objektu střední policejní školy, který ještě předtím sloužil jako stálá škola v přírodě. Svému účelu slouží s přestávkami, jsou zde ubytovaní jen muži. V květnu 2017 se část cizinců v Balkové vzbouřila proti policii a zabarikádovala se, policie proti nim zasáhla. Při zákroku nebyl nikdo zraněn.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme