Horkovzdušný balón havaroval v Trubíně na Berounsku. ‚Byl to jeho první let,‘ popsal majitel

Hasiči v sobotu večer vyjeli k pádu horkovzdušného balónu v Trubíně na Berounsku. Nikomu z pěti cestujících se nic nestalo. Balón skončil v korunách stromů, když se posádka pokoušela přistát. Koš se následně mezi stromy sesunul až k zemi. Informovali o tom hasiči na svém facebooku.

Trubín (Aktualizováno: 11:16 5. 5. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Trubíně na Berounsku havaroval horkovzdušný balón

V Trubíně na Berounsku havaroval horkovzdušný balón | Zdroj: HZS Středočeského kraje

Hasiči pomocí lanové techniky pomohli cestujícím z balónu dostat se z těžko přístupného terénu. Pilot ani nikdo ze čtyř cestujících nebyl zraněn.

K nehodě došlo kolem čtvrt na osm během přistání balónu. Podle policie chtěl pilot s balonem přistát o asi 400 metrů dál. „Pod sebou měl ale lano, které se zaseklo o koruny stromů, což ho následně strhlo k zemi a mezi jiné stromy v lese,“ uvedla pro server Novinky.cz Michaela Richterová.

Lukáš Brada ze společnosti Bohemia Balon tuto verzi potvrdil, s pilotem zatím mluvil podle svých slov jen po telefonu. „Když přistávali, tak byli nízko nad lesem. Z obalu dolů do koše vedou různá lana - například na větrání, rotační ventil a tak dále – a jedno z nich se mu chytlo za strom, což se někdy stává. Balón mívá velký vztlak, většinou se to zase uvolní. Ale tady se to nestalo,“ popsal pro iROZHLAS.cz.

Odhad škody zatím není jasný. Brada uvedl, že balón ještě neviděl. „Sundávat se bude nejspíš zítra odpoledne. Zatím stále visí na stromech,“ doplnil s tím, že je pro to potřeba oslovit soukromou firmu.

Balón byl podle něj úplně nový. „Měl první let. Obal stál 850 tisíc korun. Balón se dá občas spravit. Těžko říct, jak moc velké to bude. Je to celé šité z kusů a záleží, jak moc jich bude poškozených,“ vysvětlil Brada.

Nehodu vyšetřují policisté, pilot nebyl pod vlivem alkoholu.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme