Balvín o jeden hlas unikl odvolání

Generální ředitel ČT Jiří Balvín zůstává v čele veřejnoprávní televize. Pro jeho odvolání hlasovalo v tajné volbě devět členů Rady České televize ze 13 přítomných. Pro odvolání ředitele je ze zákona nutné deset hlasů. Rada odůvodnila hlasování tím, že Balvín porušil závazky definované svou manažerskou smlouvou. O mimořádné schůzi radní rozhodli už minulý týden. Tehdy Balvína před hlasováním o odvolání zachránila jen jeho nepřítomnost kvůli zahraniční cestě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Balvín | Foto: Česká televize

Generálního ředitele Jiřího Balvína vyslovená nedůvěra většiny radních nepřekvapila a pro její znovuzískání nechystá žádné kroky. "Já s tím nebudu dělat vůbec nic, to je jejich věc, a já budu dělat to, co dělám. to znamená, že se budu snažit aspoň v maximální možné míře pracovat a realizovat to, co tady se svým managementem realizuji bez ohledu na toto hlasování."

Generální ředitel také míní, že vyslovená nedůvěra většiny radních nestojí v cestě běžným pracovním jednáním, pokud se budou odehrávat v příslušných mezích. "Odmítám komunikovat na bázi toho, že má být ten nebo ten člen managementu vyměněn. Já chci komunikovat nad tím, nad čím se komunikovat má a co je povinností rady, to znamená kontrolovat naši činnost, což se vztahuje na rozpočet, na reorganizaci a tak dále."

Ke kritikům ročního působení Jiřího Balvína v čele veřejnoprávní televize patří i předseda Rady Jan Mrzena. Balvín podle něj mimo jiné neuspěl při restrukturalizaci ČT, ztratil důvěru zaměstnanců a nezlepšil ztrátové hospodaření. "Ty základní věci jsou deficitní hospodaření České televize a pomalá příprava restrukturalizačních kroků, které jsou potřeba v České televizi udělat." Špatný je podle Mrzeny i pokles zájmu diváků. "Šlo i o ten pokles sledovanosti s plným vědomím toho, že sledovanost není a nesmí být jediným kritériem v hodnocení činnosti České televize."

Markéta Kaclová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme