Balvín opět přišel o odměny

Generální ředitel Jiří Balvín přišel o další peníze na odměnách. Rada tohoto veřejnoprávního média každé čtvrtletí přiděluje generálnímu řediteli odměny podle toho, jak je spokojená s jeho prací. Radní v posledních měsících Balvína velmi kritizovali a jak potvrzuje místopředseda Rady Ladislav Miler odrazilo se to i na dnešním hlasování o Balvínových odměnách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Balvín | Foto: Česká televize

"Není tajemstvím, že někteří radní kolegové navrhovali 60 procent někteří nic dokonce. Shodli jsme se zhruba na 50 procentech pro pana ředitele, vzhledem ke kontrole plnění úkolů, které jsme probírali předtím." Generální ředitel České televize Balvín tak přišel o dalších 90 000 korun. Za dobu jeho působení mu radní ještě nikdy nepřiznali odměny v maximální míře.

Rada jednala také o novém řediteli brněnského studia. Balvín znovu navrhuje na post šéfa brněnského studia Zdeňka Drahoše. Ten řídí veřejnoprávní televizi v Brně dosud a je kritizován za způsob hospodaření. Zpronevěru 400 tisíc korun šetří policie a podle místopředsedy Rady České televize Ladislava Milera - i tento kontrolní orgán veřejnoprávního média. "Právě čekáme také na nějaké vyjádření policie i dalších kontrolních orgánů, protože naše dozorčí komise s příslušné kontrolní orgány v Brně na věci pracují. Samozřejmě budeme žádat tvrdá opatření, tvrdou nápravu. Zatím je to všechno ve stadiu nastartování těchto kroků." Rada České televize už jmenování Zdeňka Drahoše ředitelem brněnského studia jednou odmítla. Výběrové řízení se potom opakovalo a jeho vítězem se stal opět Drahoš.

Televizní rada si chce s poslanci vyjasnit podrobnosti o hospodaření tohoto média. Nad zprávou radních se v úterý v poslanecké sněmovně rozpoutala bouřlivá debata a poslanci nakonec nepřijali žádný závěr. Pro místopředsedu Rady Ladislava Milera je diskuse jediným možným východiskem z takové situace. "Jsme ochotni se kdykoliv setkat s panem Zaorálkem i s ostatními poslanci, třeba s lidmi z mediální komise a prostě jednotlivé problémy tak, jak jsou nastoleny, buď vysvětlit, obhájit anebo přijmout kritiku k těm věcem. Nic jiného nám, pokud chceme dál pracovat v této radě, nám nezbývá."

Rada také ke zprávě o hospodaření České televize dopracuje další dodatky. Týkat se mají například nákladů na jednotlivé pořady.

Markéta Kaclová, Lenka Šumová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme