Balvín se dnes stává generálním ředitelem ČT

Generální ředitel České televize Jiří Balvín dnes podepsal manažerskou smlouvu s Radou ČT. Tím se oficiálně stává generálním ředitelem České televize. Jeho prvním úkolem bude sestavit rozpočet televize na příští rok. Jeden návrh dal radě už před týdnem, s nesouhlasem se však setkal jeho záměr hospodařit se schodkem a vyčerpat v příštím roce celý rezervní fond.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká televize | Foto: Jan Rosenauer

Jedním z hlavních problémů, který bude muset vyřešit, je otázka financování televize. "Budeme muset asi škrtat v přílišných výdajích na mzdy, a´T jsu to valorizace, rumunerace budeme muset zkrátit investice a přežít havně rok 2002. A myslím si, že od roku 2003 musí dojít k úpravě způsobu financování nejen České televize, ale všech veřejnoprávních médií, to je i Český rozhlas."

Radiožurnál se také ředitele zeptal, jak je spokojen se současnou úrovní zpravodajství České televize. "V zásadě jsem spokojen a je to vidět také na tom, že naše zpravodajství sbírá úspěchy i v zahraničí. Mám samozřejmě své výhrady, jako je má každý divák a myslím si, že vždycky je co napravovat, ale zásadně je vidět, že i sledovanost toho zpravodajství, což pro nás není hlavní měřítko, pro nás je hlavním měřítkem serióznost, toto všechno se zlepšuje podle výzkumů, které dostáváme."

Markéta Kaclová, Jaroslav Mareš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme