Bankám se nelíbí exkluzivní spolupráce ČSOB s Českou poštou

Některým bankovním domům se nelíbí, že jim vláda brání nabízet jejich finanční služby také na pobočkách České pošty. Zatím tam totiž má přístup jedině Československá obchodní banka, respektive její součást - Poštovní spořitelna. Příslušná smlouva o spolupráci s Českou poštou sice teď končí, vláda ale rozhodla, že o jejím pokračování může s poštou vyjednávat zase jen Československá obchodní banka, a nikdo jiný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká pošta

Česká pošta | Foto: Jan Rosenauer

Pro pokračování exkluzivní spolupráce ČSOB s Českou poštou svědčí prý využití stávajících zkušeností i menší organizační a zaměstnanecké změny. Aspoň tak - jak připomínají i dnešní Lidové noviny - to ministr Mlynář vládě předložil, a ta podle toho rozhodla. Ve hře je přitom možnost nabízet bankovní produkty na poště až do roku 2017.

Řada bankovních domů se proto ptá, proč nebylo vypsáno výběrové řízení, tak jak to je běžné jinde ve vyspělých zemích. Zájem o účast v něm by vážně zvažovala například i Česká spořitelna, potvrdila Radiožurnálu její mluvčí Klára Gajdůšková.

"Pokud bychom byli osloveni, tak bychom se určitě nad nabídkou spolupráce s Českou poštou velice zodpovědně zamysleli, nicméně žádná oficiální nabídka účasti v tendru nepřišla."

Že Česká pošta je zajímavý partner, potvrdily i další finanční skupiny - například PPF nebo ING. Exkluzivní vyjednávání ČSOB s Českou poštou chce sledovat i Úřad pro hospodářskou soutěž.

Marika Táborská, Vít Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme