Bankomaty už zase fungují

Bankomaty asociace Muzo po noční odstávce už fungují. Podle ředitele autorizačního centra Muzo Pavla Slepičky se je podařilo zprovoznit krátce po desáté hodině dopolední, ačkoliv to plánovali už na osmou hodinu ráno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odstávka se týkala bankomatů a platebních terminálů 16 bank působících na českém trhu. Podle Pavla Slepičky byla síť 12 tisíc platebních terminálů v pořádku od 4 hodiny ranní, od pěti hodin 15 minut bylo v provozu 183 ze šesti set bankomatů. Problémy prý firma našla v telekomunikačních sítích.

Délku odstávky potvrdil před zahájením obnovy systému Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu ředitel autorizačního centra společnosti Muso Pavel Slepička. Autorizační centrum předpokládalo, že bankomaty začnou fungovat už kolem šesté hodiny.

Bankomaty společnosti Muso u nás využívá 16 bank, mimo jiné ČSOB spolu s bývalou IPB, GE Capital Bank, eBanka, Commerzbank a další. Klienti těchto peněžních ústavů nebudou moci několik hodin používat síť jejich bankomatů a platebních terminálů v České republice ani platit kartami u obchodníků. Mluvčí Komerční banky Marie Růžičková upozorňovala, že bude možné platit telefonicky a také těmi kartami, které nevyžadují elektronický styk.

Své služby nepřerušila pouze Česká spořitelna, Bank Austria Creditanstalt a Živnostenské banky. Českému rozhlasu 1 to potvrdila mluvčí České spořitelny Klára Gajdušková.

Příčinou odstávky bankomatů bylo podle Pavla Slepičky stěhování cetra do nové lokality. Zároveň měla firma instalovat novou technologii, která je několikanásobně výkonnější než ta stávající.

Markéta Kaclová, Viktorie Hošková, Táňa Hostašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme