Banky o nás vědí všechno

Reklamy nabízí úvěry, hypotéky a nebo leasing na počkání. Rychlé vyřízení umožňují různé bankovní registry, které peněžní ústavy propojují v jejich databázích dlužníků, a také systém sledování vazeb.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

klienti u přepážky | Foto: Archiv ČRo

Ten je schopen najít na každého, kdo kdy podnikal, všechny možné spojitosti s jinými subjekty. To znamená, že najde i to, kdy byl člověk v jaké dozorčí radě, kde byl jednatelem, jestli jsou firmy spojené s nějakým jménem v konkurzu nebo v likvidaci, jestli někde dluží a dokonce systém odhalí i historické dluhy společností. Dohromady se v této databázi shromažďují údaje ze 30 zdrojů. Jednak z obchodního rejstříku, z justičních serverů, ale i ze statistického úřadu.

Banky si tak mohou rychle určit, který klient je solventní, a který ne. Stejně tak některé společnosti používají tento systém při jednáních se svými obchodními partnery s tím, že si mohou prověřit, jestli jsou důvěryhodní. Jak takový systém vypadá, můžete zjistit v naší fotogalerii.

Jiří Kokmotos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme