Polský prezident odvolal kvůli šikaně na pracovišti velvyslankyni v Praze, uvedl server Onet.pl

Polský prezident Andrzej Duda odvolal velvyslankyni v Praze Barbaru Ćwiorovou, uvedl ve středu polský zpravodajský server Onet.pl s tím, že se tuto informaci neoficiálně dozvěděl v prezidentské kanceláři. Připomněl, že se velvyslankyně podle zvláštní komise ministerstva zahraničí dopouštěla šikany a diskriminace vůči svým podřízeným.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polský prezident Andrzej Duda

Polský prezident Andrzej Duda měl podle informací serveru Onet.pl odvolat velvyslankyni Barbaru Ćwiorovou z funkce. (ilustrační foto) | Foto: Kacper Pempel | Zdroj: Reuters

Podle serveru Onet.pl měl polský prezident Andrzej Duda odvolat velvyslankyni v Praze Barbaru Ćwiorovou. Zástupce sekretariátu Velvyslanectví Polské republiky v Praze pro server iROZHLAS uvedl, že se nebude k informaci vyjadřovat a odvolal se na polské ministerstvo zahraničí.

Novým velvyslancem v Praze se má podle Onet.pl stát náměstek ministra zahraničí Marcin Przydacz. Ani ten se nechtěl vyjádřit. Onet dodal, že od rána čeká také na vyjádření ministerstva zahraničí.

Šikana na pracovišti

Onet v úterý s odvolánním na sdělení ministerstva zahraničí napsal, že interní vyšetřování velvyslankyně Ćwiorové skončilo potvrzením mobbingu, tedy šikany podřízených a jejich diskriminace, ale vzhledem k citlivosti informací a ochraně osobních údajů nelze poskytnout podrobnosti. Zároveň se pozastavil nad tím, že varšavská prokuratura ani po 11 měsících vyšetřování nebyla s to vznést obvinění či případ odložit, a velvyslankyně stále vede zastupitelský úřad v Praze, kde před pár dny provázela šéfa diplomacie Jacka Czaputowicze při jednáních.

Polská velvyslankyně v Praze šikanovala podřízené a stále vede úřad, píše polský server

Číst článek

Onet - a po něm další polská média - loni 19. prosince informoval, že varšavská prokuratura vyšetřuje, zda byla na polském velvyslanectví v Praze porušena práva zaměstnanců. Oznámení na šikanu v práci, neboli mobbing, obdrželi ještě v létě vyšetřovatelé od jednoho z nejvýše postavených úředníků na polském ministerstvu zahraničí, Andrzeja Papierze, odpovědného za personální politiku. Oznámení se podle serveru týkalo „škodlivého nebo dlouhodobého porušování práv zaměstnanců“. Případnému viníkovi hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Vystudovaná orientální filoložka Ćwiorová stála v čele ambasády v Praze od září 2018. Předtím působila jako ředitelka odboru evropské politiky na ministerstvu zahraničních věcí nebo na velvyslanectví v Bruselu.

ČTK, ada Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme