Na dva dny ve vedení pošty. Nový ředitel jmenoval a záhy odvolal Rathovu bývalou spolupracovnici

Ve vedení České pošty byla pouhé dva dny. Bývalou blízkou spolupracovnici někdejšího středočeského hejtmana Davida Ratha Barboru Snopkovou Haberovou jmenoval do vysoké pozice v managementu státního podniku jeho nový ředitel Roman Knap. Po dvou dnech ji ale odvolal. Informaci přinesly Lidové noviny.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Snopková Haberová s tehdejším hejtmanem Davidem Rathem na plakátu ke Středočeským pivním slavnostem v roce 2011 (archivní foto). | Foto: Archiv | Zdroj: Středočeský kraj

Sám Knap v čele pošty stanul minulý týden v pondělí, do úřadu ho uvedl ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar (za ANO).

„Česká pošta má přebujelý management, má obrovské náklady a pro nového generálního ředitele bude jeden z prvních úkolů řešení těchto věcí. Snížení nákladů a optimalizace managementu,“ řekl ministr.

Přehled tisku: půl milionu za obhajobu Ratha, Babiš zkouší vyřešit spor i kniha o válečných zajatcích

Číst článek

Řízením důležité divize správy majetku pak Knap ve čtvrtek pověřil Snopkovou Haberovou. Ta do té doby v České poště působila jako ředitelka úseku korporátní správy.

Barbora Snopková Haberová své jmenování a odvolání odmítla komentovat. Šéf České pošty Roman Knap ho Lidovým novinám potvrdil bez dalšího komentáře.

Rathova nejbližší

Do státního podniku nastoupila vystudovaná právnička v roce 2013, tedy rok po zadržení tehdejšího středočeského hejtmana Davida Ratha.

Tomu vedla na hejtmanství sekretariát a patřila k jeho nejbližším spolupracovnicím. Společně se nechali zvěčnit i na plakátech ke Středočeským pivním slavnostem.

Nový šéf pošty Roman Knap dosud řídil českou a slovenskou pobočku softwarové firmy SAP. Nahradil Martin Elkána, kterého ministr odvolal letos v únoru. Vytýkal mu, že nemá vizi dalšího rozvoje pošty. Státní podnik Česká pošta zaměstnává téměř 30 tisíc lidí ve 3200 pobočkách. Loni jí klesl zisk o polovinu na 110 milionů korun.

haf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme