Barbora Škrlová je v Česku, soudce rozhodne o vazbě

Barbora Škrlová ve středu po osmé hodině večer přiletěla do Česka. Policisté zadrželi Škrlovou na severu Norska v sobotu. Třiatřicetiletá žena se v kauze kuřimského týrání vydávala před justicí i sociálními pracovníky za dvanáctiletou Aničku. Škrlová žila v Norsku také pod změněnou identitou. Tentokrát se vydávala za třináctiletého Adama, jako chlapec tam dokonce chodila do školy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klára Mauerová s Barborou Škrlovou (alias Aničkou) | Foto: Policie ČR

Ihned po příletu do Česka Barbora odjela do Brna. Jak upřesnil mluvčí brněnského Městského státního zastupitelství Vladimír Kutnohorský, soud musí v následujících 48 hodinách rozhodnout o případném vzetí Škrlové do vazby: "Vazební důvody jsme spatřovali v tom, že se vyhýbá svému trestnímu stíhání tím, že se zdržuje v zahraničí. Rovněž hrozilo, že bude ve svém trestném jednání pokračovat."

Do Norska tato podivná třiatřicetiletá Češka přicestovala loni v září. Poté, co se úspěšně vydávala za třináctiletého chlapce Adama, vzbudil její případ velkou pozornost norských médií. Do podvodu byli vedle Barbory Škrlové zapleteni ještě tři další dospělí Češi, dva muži a jedna žena. Ani jeden z nich nemá v Norsku trvalé bydliště a nikoho již nevyšetřuje norská policie. Všichni by se měli v nejbližších dnech také měli vrátit do České republiky.

Ivan Holas, Tomáš Sniegoň, Pavel Schrötter Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme