Oprava Barrandovského mostu začne v polovině května a potrvá do srpna. Zavře se tamní rampa

Letošní etapa oprav pražského Barrandovského mostu začne 15. května a potrvá 92 dní, tedy do 14. srpna. Opravy zahrnují práce na severní polovině jižního mostu a na barrandovské rampě z ulice K Barrandovu. Oznámil to primátorův náměstek Zdeněk Hřib (Piráti). Doprava bude vedena ve třech namísto nynějších čtyř jízdních pruzích v každém směru. Barrandovská rampa bude uzavřena. Město vyzývá řidiče, aby využili objízdné trasy.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barrandovský most

Letošní etapa oprav pražského Barrandovského mostu začne v květnu (Ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Druhá etapa oprav bude složitější než první, protože bude uzavřena barrandovská rampa, jezdí po ní víc aut než po Strakonické,“ řekl Hřib.

Rekonstrukce Barrandovského mostu začala loni na jižní polovině jeho jižní části. Práce jsou rozložené do několika let a mají trvat vždy jen část roku. Za celé období vyjdou na 594,5 milionu korun. Soumostí z roku 1983 tvořené dvěma částmi, severní a jižní, se dosud nikdy neopravovalo.

Vypovězení smlouvy s fondem

Pražský magistrát vypoví nájemní smlouvu na prostory v Opletalově ulici Nadačnímu fondu pro mezinárodní vzdělávání a integraci Integra. V pondělí o tom rozhodli radní.

Na Barrandovském mostě skončila podstatná část letošních oprav, opět se dá jezdit všemi směry

Číst článek

Podle radního Adama Zábranského (Piráti) fond, který se dříve věnoval podpoře čínské medicíny a dnes podle svého webu poskytuje podporu ukrajinským uprchlíkům ve vzdělávání, dluží na nájemném téměř 1,5 milionu korun.

„Původně byl tento nadační fond na podporu čínské medicíny. Smlouva byla uzavřena na základě sbližování se Prahy s Čínou, konkrétně na základě memoranda Prahy s Pekingem, někdy v roce 2017,“ prohlásil Zábranský.

Dodal, že i když je nájemné stanoveno výrazně pod tržní úrovní na zhruba 1000 korun ročně za metr čtvereční, fond asi od roku 2020 nájemné neplatí. „Výpověď bude podána s okamžitou platností,“ uvedl.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme