Firma opravující Barrandovský most požádala o prodloužení termínu. Správa komunikací je proti

Stavební firma Porr požádala magistrát a Technickou správu komunikací (TSK) o prodloužení termínu dokončení letošní části oprav Barrandovského mostu. TSK s prodloužením termínu nesouhlasí. Pokud se tak stane, bude uplatňovat zaplacení pokut podle smlouvy. V úterý to uvedla mluvčí TSK Barbora Lišková.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barrandovský most

Barrandovský most z roku 1983 je součástí městského okruhu a dosud nebyl nikdy opravován | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Rekonstrukce začala letos 16. května. Dělníci nejprve demolovali nájezdovou rampu ze Strakonické ulice, odfrézovali vozovku a odstranili římsy, zábradlí a izolace. Původně měly práce skončit 2. září, ale kvůli vynuceným úpravám projektu byl termín posunut o 27 dní.

„Dne 26. září ve večerních hodinách obdržela TSK návrh upraveného harmonogramu prací na Barrandovském mostě. Společnost Porr tímto oznámila posun termínu dokončení prací, respektive dopravního omezení na Barrandovském mostě do 22. října 2022. S takovým posunem termínu TSK zásadně nesouhlasí a odmítá ho,“ řekla Lišková.

Náměstek primátora: Barrandovský most je jediná silniční stavba v Česku, která běží kompletně nonstop

Číst článek

Podle dohody TSK a města se stavebníkem měly letošní opravy skončit ve čtvrtek. Pokud se tak nestane, tak TSK podle mluvčí počínaje pátkem 30. září uplatní kompenzace za nedodržení termínu podle podmínek smlouvy. Podle dřívějšího vyjádření vedení města je první den zpoždění pokuta pět milionů korun.

Barrandovský most z roku 1983 je součástí městského okruhu a dosud nebyl nikdy opravován. Denně ho přejede na 140 tisíc aut, což z něj dělá nejvytíženější komunikaci v Praze. Rekonstrukce stavby je rozložená do několika let a vždy potrvá jen část roku. Celkem vyjdou práce za celé období na 594,5 milionu korun.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme