Oprava Barrandovského mostu v Praze vyjde na 600 milionů korun, kompletní uzavírka se nechystá

Oprava pražského Barrandovského mostu vyjde na 600 milionů korun. Na jednání magistrátního výboru pro dopravu to řekl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). První fáze oprav potrvá od letošního června do listopadu 2021 a vyjde na 70 milionů. Kompletní oprava skončí v roce 2025. Most je ve špatném stavu, zatéká do jeho konstrukce a je třeba opravit povrch i konstrukci. Vybudován byl v letech 1978–1988, denně po něm projede 144 000 aut.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barrandovský most spojuje Prahu 4 a 5. Měří přes 340 metrů a je na něm osm jízdních pruhů a dva chodníky | Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„Nedojde k žádnému kompletnímu zastavení provozu, ale vždy k omezení jednoho jízdního pruhu, což se děje při běžné údržbě nebo opravě svodidel. Nemělo by to mít žádné závažné dopady,“ řekl Scheinherr.

Nejvytíženější komunikace v Praze? Denně projede přes Barrandovský most téměř 150 tisíc aut

Číst článek

Technická správa komunikací opraví nejdříve spodní část mostu, a to pilíře v Modřanské ulici a v řece. Zde se práce uskuteční se zimní přestávkou od letošního června do listopadu příštího roku.

Letos nebudou mít práce vliv na dopravu, která bude fungovat bez omezení. V roce 2021 budou opraveny zbylé pilíře a provoz bude částečně omezen v Modřanské ulici.

Stavební materiál bude dopravován po Vltavě z Modřan. V druhé fázi oprav se uskuteční celková rekonstrukce nosné konstrukce a barrandovské a modřanské sjezdové rampy. Tyto práce vyjdou na 530 milionů korun.

Při rekonstrukci budou v provozu v každém směru vždy dva jízdní pruhy. Práce budou rozděleny na dvě části, kdy při každé z nich bude uzavřena jedna rampa. Potřeba bude vyměnit mostní svršek, udělat novou izolaci a vyměnit odvodnění a povrchy vozovek a chodníků.

Název pro most Y529-SDO-ČSD? Oficiálně se má jmenovat Lanový, rozhodli lidé v anketě

Číst článek

Opravovat se bude veřejné osvětlení a je nutné přeložit inženýrské sítě. Technická správa komunikací také opraví plášť mostu a jeho pilíře.

Barrandovský most spojuje Prahu 4 a 5. Měří přes 340 metrů a je na něm osm jízdních pruhů a dva chodníky. Praha má problémy se stavem mostů dlouhodobě. Na začátku prosince 2017 spadla lávka pro pěší mezi Císařským ostrovem a Trojou a při nehodě se zranili čtyři lidé.

Ve špatném stavu je i několik mostů přes Vltavu, mezi nimi například Libeňský a Hlávkův, most Legií a Palackého most. Město zahájilo diagnostiku jejich stavu, stejně jako lanového mostu na Jižní spojce.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme