Bárta a Okamura volali na sněmu Holešovské výzvy po přímé demokracii

Prohlášení vlády Petra Nečase za nelegitimní. To byl jeden z hlavních cílů dnešního Velkého sněmu iniciativ Holešovská výzva a Obecná porada o nápravě, kterého se zúčastnilo asi 200 lidí. Aktivistům se mimo jiné nelíbí to, že v kabinetu jsou ministři za stranu, kterou nikdo nevolil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyřazený prezidentský kandidát Tomio Okamura | Zdroj: ČTK

Na dnešní setkání přišel také senátor a neúspěšný prezidentský kandidát Tomio Okamura.

Českému rozhlasu řekl, že v současnosti hledá podporu na změnu ústavy směrem k přímé demokracii.

„Přímá volitelnost všech politiků, odvolatelnost politiků v referendu, odvolatelnost špatných zákonů v referendu občanů. Jelikož nenacházím dostatečnou podporu v parlamentu, tak jsem se rozhodl vzít to odspoda a hledám podporu občanů České republiky, abychom mohli vytvořit tlak na stávající politiky,“ prohlásil.

Do Národního domu na Vinohradech dorazil i poslanec za Věci Veřejné Vít Bárta. Také on volal po systémové změně české politiky. Je přesvědčen o tom, že politiku je nutné reformovat nejen personálně, ale i systémově.

„Důsledné oddělení moci výkonné od moci zákonodárné s přímou volbou poslanců vidím jako nejlepší lék pro to, aby už kmotři nemohli nakupovat poslance tak, jak se stalo Věcem veřejným a tak, jak zažili svým způsobem i kupříkladu historicky ve Straně zelených,“ podotkl.

Eva Rajlichová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme