Bárta a Okamura volali na sněmu Holešovské výzvy po přímé demokracii

Prohlášení vlády Petra Nečase za nelegitimní. To byl jeden z hlavních cílů dnešního Velkého sněmu iniciativ Holešovská výzva a Obecná porada o nápravě, kterého se zúčastnilo asi 200 lidí. Aktivistům se mimo jiné nelíbí to, že v kabinetu jsou ministři za stranu, kterou nikdo nevolil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyřazený prezidentský kandidát Tomio Okamura | Foto: ČTK

Na dnešní setkání přišel také senátor a neúspěšný prezidentský kandidát Tomio Okamura.

Českému rozhlasu řekl, že v současnosti hledá podporu na změnu ústavy směrem k přímé demokracii.

„Přímá volitelnost všech politiků, odvolatelnost politiků v referendu, odvolatelnost špatných zákonů v referendu občanů. Jelikož nenacházím dostatečnou podporu v parlamentu, tak jsem se rozhodl vzít to odspoda a hledám podporu občanů České republiky, abychom mohli vytvořit tlak na stávající politiky,“ prohlásil.

Do Národního domu na Vinohradech dorazil i poslanec za Věci Veřejné Vít Bárta. Také on volal po systémové změně české politiky. Je přesvědčen o tom, že politiku je nutné reformovat nejen personálně, ale i systémově.

„Důsledné oddělení moci výkonné od moci zákonodárné s přímou volbou poslanců vidím jako nejlepší lék pro to, aby už kmotři nemohli nakupovat poslance tak, jak se stalo Věcem veřejným a tak, jak zažili svým způsobem i kupříkladu historicky ve Straně zelených,“ podotkl.

Eva Rajlichová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme