Bárta a Škárka se ničeho trestného nedopustili, rozhodl odvolací soud

Soud s poslanci Vítem Bártou a Jaroslavem Škárkou se musí opakovat. Odvolací Městský soud v Praze zrušil Bártovi podmínku za úplatky, Škárkovi tři roky vězení za podvod. Verdikt zveřejnily Hospodářské noviny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vít Bárta (vlevo) a Jaroslav Škárka před soudem | Foto: ČTK

Podle rozhodnutí soudu Bárta rozhodně neuplácel. Není prý žádný důkaz, že nešlo o půjčky. Vítu Bártovi ale vadí, že rozsudek unikl do médií. Řekl to odpoledne ve sněmovně.

Oznámil taky, že se bude ucházet o křeslo předsedy Věcí veřejných. „Přijímám kandidaturu na předsedu strany Věci veřejné. Na základě tohoto rozsudku a jeho komentáře jsem se rozhodl vyhovět řadě nominací, které jsem dostal od klubů z Věcí veřejných, kterých si velmi vážím a za které velmi děkuji,“ řekl Bárta.

Jaroslav Škárka zatím verdikt soudu nechtěl komentovat. „Já jsem doposud, ani můj právní zástupce, rozhodnutí odvolacího soudu nedostal. Poté, co se s ním seznámím, tak určitě budeme nějakým způsobem reagovat. Budu to řešit až po jednání se svým právním zástupcem,“ řekl Škárka.

Obvodnímu soudu pro Prahu 5 v dubnu potrestal exministra dopravy a neformálního šéfa Věcí veřejných Bártu 18 měsíci vězení s třicetiměsíční zkušební dobou, Škárka (dříve VV) si vyslechl verdikt s nepodmíněným trestem tří let vězení a zákazem činnosti.

Renáta Prátová, Martina Spěváčková, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme