Bárta a Škárka zřejmě znovu stanou před soudem kvůli uplácení a podvodu

Kauza Víta Bárty a Jaroslava Škárky se zřejmě vrací na začátek. Znovu jej bude posuzovat Obvodní soud pro Prahu 5. Proti jeho nepravomocnému rozsudku, který Bártu potrestal za uplácení a Škárku za podvod, se totiž oba obrátili k městskému soudu a ten dnes rozhodl v neveřejném zasedání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vít Bárta (vlevo) a Jaroslav Škárka před soudem | Foto: ČTK

Zatím není jasné, jak soud rozhodl, protože verdikt musí nejdřív doručit oběma politikům, což může trvat i měsíc.

„Pokud v odvolacím řízení soud nařídí neveřejné zasedání, tak to signalizuje, že se patrně věc zruší a vrátí soudu prvního stupně k novému projednání,“ naznačil v České televizi další vývoj Jiří Jelínek z katedry trestního práva olomoucké univerzity.

Obvodnímu soudu pro Prahu 5 v dubnu potrestal exministra dopravy a neformálního šéfa Věcí veřejných Bártu 18 měsíci vězení s třicetiměsíční zkušební dobou, Škárka (dříve VV) si vyslechl verdikt s nepodmíněným trestem tří let vězení a zákazem činnosti.

Oba politici se zatím nechtějí k dnešnímu verdiktu vyjadřovat. Pravděpodobně ale souvisí se stanoviskem Nejvyššího soudu, který řekl, že Bárta nemůže být za nabídku bezúročné půjčky na jednání poslaneckého klubu souzen, protože ho chránila imunita a případný trest může dostat jen za předávání peněz poslancům.

Jana Zemanová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme