Bárta kvůli policejnímu vyšetřování rezignoval na post předsedy VV

Stíhaný Vít Bárta rezignoval na post předsedy Věcí veřejných. Zdůvodnil to tím, že nechce nadále svou kauzou, ke které se nesmí vyjadřovat, zatěžovat celou stranu. Pozici první místopředsedkyně strany opustila i Petra Quittová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda Věcí veřejných Vít Bárta | Zdroj: ČTK

„To, co se okolo Víta Bárty poslední dobou děje, či neděje, vedlo k tomu, že uznal on sám za vhodné odstoupit z pozice předsedy strany a čerpat síly, věnovat se rodině. My to můžeme pouze akceptovat a pokračovat dál. Připravit stranu na konferenci,“ řekl poslanec David Kádner, který se stal novým místopředsedou VV.

Post místopředsedkyně obsadila nově také poslankyně Olga Havlová. „I přesto, že Vítek má podporu krajských rad, musíme jeho rozhodnutí respektovat a je teď na nás, aby Věci veřejné dál šířily svoje myšlenky a program,“ doplnila Havlová.

Společně se současnými místopředsedy Petrem Skokanem a Jiřím Lexou povedou někdejší vládní stranu až do lednové volební konference.

Na ní bude zvolený nový předseda. Strana také projedná strategii pro volební rok 2014.

Policie viní Bártu z toho, že jako majitel bezpečnostní agentury ABL údajně v roce 2009 navedl vedoucího analytického odboru protikorupční policie Jana Petržílka k vynesení citlivých nahrávek.

Případ podle dostupných informací souvisí s odposlechy lobbisty Romana Janouška a bývalého pražského primátora Pavla Béma. Petržílka poslal soud do vazby, Bárta je stíhán na svobodě.

ČRo, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme