Bárta otevře nový úsek dálnice a zhodnotí práci silničářů

Ministr dopravy Vít Bárta otevře na Moravě úseky D1 a R55, které představují důležité napojení na evropskou dálniční síť, projektované pro Zlín už v dobách Tomáše Bati. Zároveň chce také navštívit Národní dopravní centrum a zhodnotit, jak silničáři zareagovali na sněhovou kalamitu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Otevírání dálnice proběhne v zimní atmosféře. | Zdroj: ČTK

„V době, kdy je vše pod sněhem, otevřeme dva úseky dálnic. Z jedné strany díky tomu, že je vše pod sněhem, nebude vidět, že se toho neotevírá tak moc. Z druhé strany je to určitý symbol toho, že je na ministerstvu třeba se bavit nejen o výstavbě, ale i o provozu a údržbě na dopravních komunikacích,“ uvedl Bárta.

Otevřena bude v Ostravě první dokončená etapa prodloužení silnice Místecké, která centrum města napojí na dálnici D1. Mezi Kroměříží, Hulínem a Otrokovicemi pak úseky D1 a rychlostní R55.

Přehrát

00:00 / 00:00

Generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Jiří Švorc hovořil v Ranním interview Radiožurnálu o významu otevíraných úseků

Otevíraný pětikilometrový úsek dálnice D1 a 13,5 kilometru rychlostní silnice R55 propojí obě komunikace a navíc ještě s rychlostní silnicí R49.

„Jedná se o konečně splněný projekt už od dob Tomáše Bati z roku 1937, kdy Zlínský kraj a město Zlín bude připojeno na evropskou dálniční síť,“ řekl generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Jiří Švorc v Ranním interview Radiožurnálu.

Náklady na výstavbu přesáhly sedm miliard korun. Jde o jedny z mála staveb, kterých se nedotkly škrty ministerstva dopravy. Jsou totiž z velké části hrazené z fondů Evropské unie.

Lenka Jansová, Lucie Maňourová, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme