Bárta otevře nový úsek dálnice a zhodnotí práci silničářů

Ministr dopravy Vít Bárta otevře na Moravě úseky D1 a R55, které představují důležité napojení na evropskou dálniční síť, projektované pro Zlín už v dobách Tomáše Bati. Zároveň chce také navštívit Národní dopravní centrum a zhodnotit, jak silničáři zareagovali na sněhovou kalamitu.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Otevírání dálnice proběhne v zimní atmosféře.

Otevírání dálnice proběhne v zimní atmosféře. | Zdroj: ČTK

„V době, kdy je vše pod sněhem, otevřeme dva úseky dálnic. Z jedné strany díky tomu, že je vše pod sněhem, nebude vidět, že se toho neotevírá tak moc. Z druhé strany je to určitý symbol toho, že je na ministerstvu třeba se bavit nejen o výstavbě, ale i o provozu a údržbě na dopravních komunikacích,“ uvedl Bárta.

Otevřena bude v Ostravě první dokončená etapa prodloužení silnice Místecké, která centrum města napojí na dálnici D1. Mezi Kroměříží, Hulínem a Otrokovicemi pak úseky D1 a rychlostní R55.

Přehrát

00:00 / 00:00

Generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Jiří Švorc hovořil v Ranním interview Radiožurnálu o významu otevíraných úseků

Otevíraný pětikilometrový úsek dálnice D1 a 13,5 kilometru rychlostní silnice R55 propojí obě komunikace a navíc ještě s rychlostní silnicí R49.

„Jedná se o konečně splněný projekt už od dob Tomáše Bati z roku 1937, kdy Zlínský kraj a město Zlín bude připojeno na evropskou dálniční síť,“ řekl generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Jiří Švorc v Ranním interview Radiožurnálu.

Náklady na výstavbu přesáhly sedm miliard korun. Jde o jedny z mála staveb, kterých se nedotkly škrty ministerstva dopravy. Jsou totiž z velké části hrazené z fondů Evropské unie.

Lenka Jansová, Lucie Maňourová, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme