Bárta podá stížnost na státní zástupkyni, pokud se nebude zabývat jednáním Kočí a Škárky

Poslanec Vít Bárta z Věcí veřejných chce dál bojovat za očištění svého jména. Pokud se trestní orgány přes výzvy soudu nebudou zabývat podle něj křivým obviněním ze strany Kristýny Kočí a Jaroslava Škárky, podá stížnost na nečinnost státní zástupkyně Hany Vrbové. Bártu, který údajně své kolegy uplácel, i Škárku, který měl od něj peníze přijmout, dnes soud zprostil viny.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nové hlavní líčení v případu expředsedy poslanců Věcí veřejných (VV) Víta Bárty, kterého žalobci viní z podplácení, a nezařazeného poslance Jaroslava Škárky (dříve také VV), jenž čelí obvinění z přijetí úplatku, Kateřina Klasnová

Nové hlavní líčení v případu expředsedy poslanců Věcí veřejných (VV) Víta Bárty, kterého žalobci viní z podplácení, a nezařazeného poslance Jaroslava Škárky (dříve také VV), jenž čelí obvinění z přijetí úplatku, Kateřina Klasnová | Foto: Filip Jandourek

Vít Bárta na krátkém brífinku ve sněmovně řekl, že poslanci Kristýna Kočí a Jaroslav Škárka ho obviněním z uplácení chtěli zdiskreditovat, a doufá, že policie bude na výzvu soudu reagovat.

Soudce Jan Šott totiž dnes uvedl, že by se podle něj trestní orgány měly dál zabývat počínáním právě Škárky a Kočí. Pokud tomu tak nebude, Bárta chce podat stížnost na státní zástupkyni.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vystoupení Víta Bárty ve sněmovně sledovala reportérka Klára Bílá

„Účelově vedené přípravné řízení i nerespektování názorů soudů v obou instancích mě nutně vede k domněnce, že státní zástupkyně Hana Vrbová kryje ty, kteří stojí za Kristýnou Kočí a Jaroslavem Škárkou,“ prohlásil Bárta.

Podle svých slov je dva roky účelově kriminalizován, aby se zapomnělo na to, že jako tehdejší ministr dopravy bojoval proti předražení dálnic.

„Já jsem u soudu za ty dva roky pochopil, že když jsem měl před dvěma lety taktiku odstoupit z pozice ministra s tím, že se očistím u soudu a vrátím se do politiky o silnější, abych mohl bojovat s kmotry, tak že u soudu se není možné očistit,“ poznamenal Bárta.

Své ženě a rodině poděkoval za podporu a slíbil, že se nevzdá. Trvá také na své kandidatuře na předsedu strany Věci veřejné.

Soud zprostil viny poslance Bártu a Škárku za korupční jednání

Číst článek

Bártu i Škárku dnes Obvodní soud pro Prahu 5 zprostil obžaloby. Oba byli obviněni z úplatkářství - Bárta měl uplácet své kolegy, aby k němu byli loajální, Škárka měl zase úplatek přijmout a část peněz také použít.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tématu se věnovaly Ozvěny Radiožurnálu s poslanci Michalem Babákem (VV) a Stanislavem Polčákem (TOP 09)

Původně obvodní soud vyměřil Bártovi osmnáctiměsíční podmínku za podplácení, Škárku potrestal za podvod třemi lety vězení a desetiletým zákazem činnosti poslance. Městský soud v Praze ale v polovině listopadu verdikt zrušil a případ vrátil k novému projednání.

Soudce Šott zprošťující verdikt vysvětlil tím, že nemohl postupovat jinak, protože byl vázán názorem odvolacího soudu. Ten se bude případem znovu zabývat, protože státní zástupkyně se proti oběma rozhodnutím odvolala.

Klára Bílá, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme