Barták by měl podle Nečase zvážit setrvání ve funkci

Náměstek ministra financí Martin Barták by měl zvážit, zda by měl v případě delšího vyšetřování jeho údajné korupce zůstávat na ministerstvu. V České televizi to dnes řekl premiér Petr Nečas. Barták si vzal kvůli aféře v armádním obchodě s Tatrou neplacené volno.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Petr Nečas (ODS)

Premiér Petr Nečas (ODS) | Foto: Tomáš Adamec

Podle premiéra Petra Nečase zůstane Barták mimo úřad po celou dobu vyšetřování. „Byl postaven mimo službu, nepůsobí nadále v pozici náměstka. Nemůže do ničeho zasahovat, nemá v tuto chvíli žádné pravomoci. Může se to plně šetřit. Když to bude dva, tři roky, tak musí pan Barták zvážit, zda pro něj není jednodušší si nalézt jiné zaměstnání a odejít z této funkce,“ řekl Nečas.

Lídr opoziční ČSSD Bohuslav Sobotka v České televizi premiéra kritizoval za to, že vláda Bartáka z funkce rovnou neodvolala. Zopakoval také, že ČSSD chce parlamentní vyšetřovací komisi, která by se zabývala korupcí v armádě od začátku devadesátých let.

ČSSD vedle vyšetření údajné korupce náměstka Bartáka zřídit sněmovní komisi, která by prověřila všechny zakázky na ministerstvu obrany od roku 1993.

„My jsme nabízeli nevládní stranám, které se v minulých letech nepodílely na moci, aby měly předsedu vyšetřovací komise. A našim cílem je, a je to, stále popsat procesy, ke kterým docházelo na ministerstvu obrany, aby se už v budoucnu nemohlo nic opakovat,“ podotkl Sobotka.

Bývalý velvyslanec USA v Česku William Cabaniss obvinil Martina Bartáka, že chtěl úplatek údajně v řádu milionů dolarů. Peníze měl žádat výměnou za to, že firma Tatra nebude mít problémy při získání zakázky na nákup armádních vozů.

Radek Pavlovič, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme