Barták podezřelý z korupce končí na ministerstvu financí

Spor o armádní zakázky mezi současným ministrem financí Miroslavem Kalouskem a ministrem obrany Alexandrem Vondrou vyústil v odchod Martina Bartáka z ministerstva financí. Kalousek Radiožurnálu potvrdil, že Barták, který v minulosti stál u řady kontroverzních tendrů, končí ve funkci jeho náměstka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Barták - ministr obrany ČR | Foto: Tomáš Adamec

„Náměstek Barták mně v pátek poslal dopis, kde mě požádal o uvolnění z funkce a rozvázání pracovního poměru dohodou, protože je pro něj ekonomicky i sociálně neúnosné dál setrvávat na neplacené dovolené. Já jsem mu dnes vyhověl, popřál jsem mu hodně úspěchů v další pracovní kariéře,“ uvedl Kalousek.

„Já prostě dále nemůžu vystavovat své nejbližší okolí a svoji rodinu takovému tlaku, výhružkám a jsou tam i ekonomické aspekty. V žádném případě se nejedná o jakékoliv přiznání z obludných vykonstruovaných obvinění vůči mé osobě, s tím to nemá nic společného - spíš naopak,“ odůvodnil své rozhodnutí Barták.

Ministr Kalousek současně vyjádřil údiv nad nepřiměřeně dlouhým vyšetřováním jeho případu: „Vzbuzuje to ve mně jisté podezření z účelového protahování šetření. Já požádám ministra spravedlnosti, zda by se osobně nevěnoval důvodům, proč orgány činné v trestném řízení konají tak zdlouhavě.“

Bartáka z žádosti o úplatek obvinili v listopadu v souvislosti s nákupem armádních vozů Tatra bývalý americký velvyslanec v Česku William Cabaniss, dnes člen vedení Tatry, a šéf americké pobočky Tatry Duncan Sellars. Od té doby je Barták na neplacené dovolené.

Jana Zemanová, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme