Bartoš s Pavlem řešili, jak pomoci regionům s nerovností. Zabývali se i nedostupností bydlení

Vicepremiér a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) na páteční schůzce s prezidentem Pavlem mluvil o problematice regionálních nerovností v Česku. Bartoš ocenil, že se Hrad o tyto otázky intenzivně zajímá a spolupracuje s jeho ministerstvem. Oba politici spolu mluvili také o dostupném bydlení, zrychlení stavebního řízení, podpoře regionů, dotačních programech či digitalizaci, řekl Bartoš novinářům po schůzce na Pražském hradě.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivan Bartoš

Bartoš je rád, že regionálním nerovnostem se Pavel věnoval ve své kampani a během svých výjezdů do krajů | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Páteční jednání navázalo na první setkání, které se uskutečnilo v únoru, nedlouho po Pavlově zvolení prezidentem. Bartoš je rád, že regionálním nerovnostem se Pavel věnoval ve své kampani a během svých výjezdů do krajů.

Připomněl, že v prezidentské kanceláři nově funguje oddělení regionů a komunit, které spolupracuje s ministerstvem pro místní rozvoj zejména při výměně informací, dat i praktických řešení pro regiony.

Místopředseda vlády také představil prezidentovi reformu, která má rozšířit možnosti dostupného bydlení, a to za pomoci zákonů i finančních nástrojů.

Bartoš sbíral inspiraci pro sociální bydlení i v Paříži. Dovolit si ho tam můžou bez problémů i učitelé

Číst článek

Mluvili o tom, jak pomoci regionům se získáváním peněz na realizaci různých projektů, jak v Česku zrychlit stavební řízení nebo o projektu takzvané E-dokladovky, která má sloužit k elektronickému prokazování totožnosti v Evropské unii.

Schůzka Pavla s Bartošem byla další v řadě v setkávání prezidenta s jednotlivými ministry. Naposledy se prezident sešel na konci června s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN), s nímž probíral zejména, jak v současné situaci posílit odolnost společnosti vůči bezpečnostním hrozbám, chudobě i nebezpečím v digitálním světě.

V předchozích týdnech prezident jednal na Hradě také například s ministrem průmyslu a obchodu Jozefem Síkelou (STAN) o energetické situaci v zemi nebo ministrem financí Zbyňkem Stanjurou (ODS) o konsolidačním balíčku vlády. Pravidelně se pak Pavel schází s premiérem Petrem Fialou (ODS).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme