Baxa chce na Nejvyšším správním soudu posilu. Požádal o jmenování Krupičkové

Předseda Nejvyššího správního soudu (NSS) Josef Baxa si chce jako novou posilu přivést advokátku Lenku Krupičkovou. Obrátil se na ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO), aby prezidentovi Miloši Zemanovi navrhl její jmenování soudkyní spolu s následným přidělením k nejvyšší instanci správního soudnictví.

Tento článek je více než rok starý.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudce Nejvyššího správního soudu Josef Baxa

Soudce Nejvyššího správního soudu Josef Baxa | Zdroj: Anna Vavríková / MAFRA / Profimedia

V září se Krupičková představila plénu, tedy shromáždění všech soudců, poté ji doporučila soudcovská rada, stojí na webu soudu.

Krupičková se jako advokátka zaměřuje na správní a daňové právo i související obory, jako jsou sociální a zdravotní pojištění, dotace, cla, veřejné zakázky a investiční pobídky.

Věnuje se také právu obchodních společností, pracovala pro klienty z plynárenství, vodárenství, logistiky, farmacie i médií.

K dnešnímu dni má NSS v seznamu vedeném ministerstvem spravedlnosti 35 soudců. Tři z nich však vykonávají desetiletý mandát ústavních soudců a Jan Passer působí v Tribunálu Soudního dvora EU.

Baxa při personální skladbě soudu vybírá nejen kariérní soudce či asistenty, ale také akademiky a advokáty. Podmínky stanovuje veřejně dostupné memorandum, kde Baxa popisuje žádoucí praxi, odborné i osobnostní charakteristiky kandidátů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme