Bazala: Ředitel ČD Žaluda poškozuje ČD Cargo

Generální ředitel Českých drah Petr Žaluda poškozuje ČD Cargo a svým způsobem spolupracuje s konkurencí - ve Dvaceti minutách Radiožurnálu to řekl odvolaný šéf Carga Josef Bazala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Bazala | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

Podle něj Žaluda podnik poškodil tím, že zastavil tendr na nákup 50 potravinářských vagónů s opcí na dalších 50.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Bazala ve Dvaceti minutách kritizoval šéfa ČD P. Žaludu

„Současné vedení, pan Žaluda a jeho lidi, teď zvažují, jestli segment přepravy potravinářského zboží, který činí zhruba 2 až 3 procenta objemu přeprav Carga, jestli ten segment neopustit, jestli ho nezrušit. Což myslím, že je v neprospěch Carga, poškodí to Cargo. A samozřejmě trh obsadí třetí dopravci. Myslím, že v tomhle případě pan Žaluda tak trošku úzce spolupracuje s konkurencí, nebo podporuje konkurenci, která určitě nad tímto rozhodnutím zajásala.“

Celý rozhovor s odvolaným ředitelem ČD Cargo Josefem Bazalou uslyšíte ve Dvaceti minutách Radiožurnálu krátce po 17:30 hod.

Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.30 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Helena Šulcová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu.

Julie Rákosová, Martin Veselovský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme