Problémy bazénu ve Varech. ‚Nevyspádované dlaždičky jsou fušeřina, ale aspoň funguje,‘ říkají návštěvníci

Nevyspádované dlaždice, řemeslníci v šatně přivrtávají dvířka skříněk a montují lehátka. Jedno zvládnou za 15 minut. Dostane ho ten, kdo si o něj řekne plavčíkovi. Venkovní bazén na terase za hotelem Thermal v Karlových Varech je sice od neděle otevřen veřejnosti, do podoby z vizualizací má ale ještě daleko. Saunové centrum není dostavěné vůbec. Na místě natáčel Radiožurnál.

Reportáž z místa Karlovy Vary Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zákazníky na recepci vítá zvuk rozbrusky. Za tři hodiny v bazénu zaplatí 150 korun. Cena je zhruba poloviční oproti té, která je uvedená za přepážkou na ceduli.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak hodnotí návštěvníci bazén hotelu Thermal? Ptala se jich reportérka Eva Šelepová

Ačkoliv propagační materiály hotelu hosty navigují, aby se do bazénu vydali spojovací chodbou a šikmým výtahem, tak ten je mimo provoz. Lidé tak musí do kopce po svých.

„Je super, že to otevřeli, když to nebylo pět let. Ale dlaždičky jsou špatně vyspádované, je to hrozná fušeřina,“ říkají návštěvníci bazénu Martin a Vláďa.

„Když se člověk na pánských sprchuje, tak to teče do záchodu místo toho, aby to teklo do odpadu. Takže uklízečky tam lítají. Bavil jsem se s nimi a jsou z toho nešťastné. Celý den stírají vodu,“ dodávají pro Radiožurnál.

Oba jsou naloženi ve vřídelní vodě, která je v menší části bazénu. Má jinou barvu a je teplá asi jako voda ve vaně.

Mrzí nás ta příšerná kvalita provedení, říká o novém bazénu hotelu Thermal vnuk Machoninových

Číst článek

„I když je to nové, tak je to špatně udělané. Ale aspoň, že to funguje, jsem rád. Udělali z nouze ctnost, že otevřeli aspoň bazén, ale spousta věcí je nedodělaných,“ hodnotí místní Tomáš Oboňa, který kdysi často navštěvoval ještě původní bazén.

Další dvě plavkyně – obě Dany – přijely až z Děčína. „Chtějí, aby to bylo otevřené na festival. Nevím, jestli je to dobře, nebo špatně. Jsou udělané jenom bazén a záchody, žádné občerstvení. A my si s sebou nevzali pití.“

Je tady sice pítko, ale tlak vody je tak silný, že stříká dva metry do výšky. Spíš se s ním můžete osprchovat, protože venkovní sprchy fungují jen někdy.

Hlasitou kritiku vzbudily mimo jiné špatně zaspárované dlaždičky u bazénu | Foto: Eva Šelepová | Zdroj: Český rozhlas

Eva Šelepová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme