Doprava v Bedřichově nezkolabovala jako před týdnem. Lyžuje se totiž i v Liberci nebo Turnově

Situace v dopravě v Bedřichově v Jizerských horách byla v sobotu ráno výrazně klidnější než o víkendu před týdnem. Uzavřít přístup do obce policie nemusela. V sobotu to potvrdila mluvčí policie Ivana Baláková. „Situace je klidná,“ uvedla před 10.00 Baláková.

Bedřichov (Jablonecko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní situace v Bedřichově před týdnem | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

Minulý víkend musela policie kvůli velkému zájmu turistů uzavřít přístup do horského střediska v sobotu i v neděli ráno, kapacita parkovišť tehdy ani zdaleka nestačila. Na opatřeních, která měla tomu zamezit, se domluvila policie s obcí a posílené byly i autobusové spoje, které jezdí do Bedřichova.

Bedřichov se chystá na víkendový nápor běžkařů. Dopravní opatření budou jako při Jizerské 50

Číst článek

„Je to v pohodě a řekl bych, až nestandardně na víkend. Asi se lidé zalekli,“ uvedl starosta obce Petr Holub. Podle něj byla ráno na parkovištích volná místa, a to dokonce i na centrálním. To třeba v pátek nebylo. „Ještě v osm večer bylo v pátek centrální parkoviště plné,“ dodal starosta.

Bedřichov je hlavním nástupním místem na Jizerskou magistrálu. K menšímu zájmu o něj zřejmě napomáhá i to, že díky vydatnému sněžení z tohoto týdne se dá běžkovat i ve městech. Upravený okruh si vytvořil dokonce i Turnov v Českém ráji.

V krajském Liberci mohou lidé běžkovat i večer, a to ve sportovním a rekreačním areálu Vesec, kde se před více než deseti lety konaly závody mistrovství světa v klasickém lyžování. „Ovál je osvětlený od 17.00 do 6.30,“ uvedla mluvčí liberecké radnice Jana Kodymová.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme