Pozvánku na Hrad jsem odmítl. Nejsem exhibicionista, abych provokoval, říká rektor Bek

Pozvánku na inauguraci prezidenta Miloše Zemana nedostaly některé významné osobnosti, které by měly ceremoniálu přihlížet. Kromě některých hejtmanů se jedná o rektora Masarykovy univerzity Mikuláše Beka. Ten ve Dvaceti minutách Radiožurnálu potvrdil, že pozvánku nakonec dostal od předsedy sněmovny Radka Vondráčka z hnutí ANO, na Hrad ale stejně nepůjde.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Za pozvání jsem poděkoval a zdvořile jsem odmítl,“ říká s tím, že Radek Vondráček zve na sněmovní a senátní část, nikoliv na společenskou. 

„Nejsem žádný exhibicionista, abych provokoval skandál. Ve chvíli, kdy prezident republiky nechce, abych byl přítomen, tak nebudu vystavovat prezidenta nějakému diskomfortu,“ dodává. 

Z vyjádření předsedy sněmovny Vondráčka podle něj jasně plyne, že neodeslání pozvánky na jeho adresu bylo záměrné a nešlo o přehlédnutí. 

Pozvánky rozesílá a filtruje kancelář Hradu, a v situaci, kdy jsou vtahy mezi veřejností a prezidentem napjaté, by čekal, že si protokol Poslanecké sněmovny a Senátu lépe ohlídá, co se děje. „Tohle mohlo fungovat v dobách prezidenta Havla, kdy žádné konflikty nebyly,“ uzavírá. 

Jan Moláček, Prokop Havel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme