Bělobrádek zkritizoval Babiše. Komentuje a notuje si s opozicí, reagoval šéf ANO

Vicepremiér Andrej Babiš (ANO) se ohradil proti slovům předsedy KDU-ČSL Pavla Bělobrádka, která jeho kolega z vlády pronesl v České televizi. A zároveň na Bělobrádka zaútočil. V textové zprávě, kterou poslal do redakce Radiožurnálu, mimo jiné napsal, že šéf lidovců „jen kritizuje a komentuje, nebo si notuje s opozicí“.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrej Babiš | Foto: Filip Jandourek

Bělobrádek v televizních Otázkách Václava Moravce reagoval na Babišův výrok, že tradiční politické strany si budou muset zvyknout, že se nebude brát ve sněmovně ohled na opozici.

Na podobný přístup si lidovci podle Bělobrádka nemíní zvykat. „Já si myslím, že je velmi podstatné ubránit demokracii jako celek,“ podotkl šéf lidovců.

Bělobrádkovi vadí třeba návrh na zrušení interpelací, změny domluveného projednávání zákonů nebo to, že koaliční strany nejsou informovány o přípravě některého návrhu.

Babiš kritiku odmítá. „Je to nesmysl, naopak v tomto volebním jsme zavedli opoziční okénka na každé schůzi sněmovny, kde se projednávají návrhy zákonů opozice, bohužel sama opozice si tento prostor sama ubírá svými obstrukcemi,“ reagoval Babiš v textové zprávě.

Babiš ručí za funkčnost EET. Jinak odstoupí, tvrdí Bělobrádek

Číst článek

Zároveň se opřel do tradičních parlamentních stran, což je však dlouhodobá trétorika hnutí ANO.

„Je zajímavé, že tradiční politické strany nadále výborně spolupracují a ve sněmovně spolu dělají dohody a kšefty. ODS a TOP 09 nekritizují koalici, ale naše hnutí. A koaliční partneři, jak dnes pan Bělobrádek předvedl, také,“ podotkl šéf ANO.

„Platí, že naše hnutí kritizují všichni, a to hlavně proto, že my s nimi ty kšefty dělat nechceme,“ doplnil ministr financí.

Babiš zkritizoval i to, co předseda lidovců v pořadu uvedl o něm a elektronické evidenci tržeb. Podle Bělobrádka prý Babiš koaliční radě řekl, že za funkčnost systému „ručí hlavou“.

„Nevím, co je to ručit hlavou? Jak se měří ta nefunkčnost? Ano, je to klíčový projekt, na který slušní podnikatelé čekají 25 let a kterému KDU-ČSL od počátku dělá překážky. Na rozdíl od Bělobrádka dělám něco konkrétního, on nemá zodpovědnost za nic, jen kritizuje a komentuje, nebo si notuje s opozicí, jak jsme viděli dnes,“ narážel Babiš na Bělobrádkova oponenta ve studiu, šéfa ODS Pera Fialu.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme