Běloruští pozorovatelé se ve svojí profesi u nás teprve školí

O české prezidentské volby se zajímají i pozorovatelé z Běloruska. Zástupci nevládního sektoru objíždějí hlasovací místa po celé republice. Misi pořádá nevládní nezisková organizace Belarus Watch se sídlem ve Vilniusu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve volební místnosti v Trmicích na Ústecku byli 11. ledna přitomni také pozorovatelé Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) | Foto: ČTK

Běloruští pozorovatelé navštíví přes 100 volebních míst.

Vedoucí mise se předsedy volební komise Filipa Gaspara na základní škole v pražské Zbraslavi vyptávala například na složení volební komise.

„Trochu překvapeni ano. Ale spíš mile,“ nezastírá překvapení Filip Gaspar, který se v minulosti o situaci v Bělorusku zajímal.

Včera navštívili běloruští pozorovatelé také Ústí nad Labem a Roudnici nad Labem. Dnes se chystají na Litoměřicko.

Bělorusové se ve skutečnosti v pozorování voleb školí. Dnes chtějí monitorovat sčítání hlasů a zveřejní oficiální zprávu.

O první přímou volbu prezidenta je zájem. Volební místnosti se opět otevřou v 8 hodin

Číst článek

Historicky první prezidentské přímé volby monitoruje také hlídka OBSE. Včera navštívila volební okrsky v Trmicích a Ústí nad Labem.

Gabriela Hauptvogelová, Marína Dvořáková, Martin Ježek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme