Běloruští pozorovatelé se ve svojí profesi u nás teprve školí

O české prezidentské volby se zajímají i pozorovatelé z Běloruska. Zástupci nevládního sektoru objíždějí hlasovací místa po celé republice. Misi pořádá nevládní nezisková organizace Belarus Watch se sídlem ve Vilniusu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve volební místnosti v Trmicích na Ústecku byli 11. ledna přitomni také pozorovatelé Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) | Zdroj: ČTK

Běloruští pozorovatelé navštíví přes 100 volebních míst.

Vedoucí mise se předsedy volební komise Filipa Gaspara na základní škole v pražské Zbraslavi vyptávala například na složení volební komise.

„Trochu překvapeni ano. Ale spíš mile,“ nezastírá překvapení Filip Gaspar, který se v minulosti o situaci v Bělorusku zajímal.

Včera navštívili běloruští pozorovatelé také Ústí nad Labem a Roudnici nad Labem. Dnes se chystají na Litoměřicko.

Bělorusové se ve skutečnosti v pozorování voleb školí. Dnes chtějí monitorovat sčítání hlasů a zveřejní oficiální zprávu.

O první přímou volbu prezidenta je zájem. Volební místnosti se opět otevřou v 8 hodin

Číst článek

Historicky první prezidentské přímé volby monitoruje také hlídka OBSE. Včera navštívila volební okrsky v Trmicích a Ústí nad Labem.

Gabriela Hauptvogelová, Marína Dvořáková, Martin Ježek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme