Bém by se v případě zvolení do čela ODS soustředil na volby 2010

Připravit ODS na parlamentní volby roku 2010 - to si stanovil pražský primátor Pavel Bém jako úkol, pokud by získal funkci šéfa strany. Na prosincovém volbením kongresu ODS bude soupeřit s nynějším předsedou Mirkem Topolánkem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Bém | Foto: Marián Vojtek

V televizi Prima také uvedl, že podporuje trojkoaliční vládu a nechce, aby Topolánek opustil funkci premiéra.

"Moje práce v potenciální pozici předsedy ODS je připravit občanské demokraty na další volby - ty první, takové lakmusové, signální budou do Evropského parlamentu- ale především a hlavně, připravit občanské demokraty na parlamentní volby v roce 2010," poznamenal Bém.

Mirek Topolánek dnes uvedl, že pokud bude on zvolen šéfem ODS, nechce aby byl Pavel Bém jeho zástupcem. Koho by jako prvního místopředsedu strany chtěl, ale neuvedl.

Pavel Bém v nedávném Radiofóru přirovnal nedávné volby k referendu o Mirkovi Topolánkovi. Uznal, že jako první místopředseda ODS nese i on svůj díl odpovědnosti, a vyjádřil přesvědčení, že na kongresu ODS se bude o posty v čele strany ucházet více lidí.

Milan Kopp, Tereza Bartůňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme