Bém požádal ODS o pozastavení členství, věří v očistu

Někdejší pražský primátor Pavel Bém požádal ODS v Praze-Bubenči o pozastavení členství. Podle něj to bude jen časově omezené. Za půl roku prý bude kauza s odposlechy jeho telefonátů s lobbistou Romanem Janouškem vyšetřena a Bémovo jméno očištěno. O rezignaci na poslanecký mandát se v tiskovém prohlášení nezmiňuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Bém | Foto: Alžběta Švarcová

Bém v prohlášení odmítá, že by se kdy dopustil protiprávního jednání.

"Znovu opakuji, že se nehodlám smířit s tím, že se bere jako běžné a normální, že nikdy netrestaný a bezúhonný občan je odposloucháván a navíc obsah jeho soukromých hovorů je veřejně publikován. Za stejně neuvěřitelný považuji fakt, že protizákonně zveřejněné hovory jsou následně použity k mojí dehonestaci ve sprostých spekulacích, které jsou vydávány za 'pravdu'," píše Bém.

Podle Nečase by měl Bém rezignovat na poslanecký mandát

Číst článek

"Rozhodl jsem se požádat Radu Místního sdružení Dejvice-Bubeneč o pozastavení mého členství v ODS. Tento krok vnímám jako časově omezený na dobu přibližně 6 měsíců, za kterou, předpokládám, dojde k řádnému vyšetření celé události a v rámci které budu mít, předpokládám, šanci svoje jméno očistit," uzavřel prohlášení bývalý primátor.

Odposlechy ničí demokracii, prohlásil Klaus ke kauze Béma a Janouška

Číst článek

K dočasnému odchodu ze strany ho vyzval předseda pražské ODS Bohuslav Svoboda i premiér Petr Nečas. Naopak prezident Václav Klaus řekl, že považuje odposlechy za nešťastné.

ČRo 1 - Radiožurnál, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme