Bém připustil širokou koalici v hlavním městě

Praze možná bude vládnout široká koalice občanských, sociálních a evropských demokratů. V dnešním Radiofóru to připustil horký kandidát na post primátora hlavního města Pavel Bém z ODS. Pro širokou koalici podle něj hovoří blízkost programů v nejdůležitějších otázkách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Bém | Foto: MČ Praha 6

"Tady prostě vidíme, když se podíváme na volební programy ať už občanských demokratů, nebo ČSSD, nebo konec konců i Evropských demokratů, že v klíčových prioritách si jsou strašně podobné. A že otázky a názory a způsoby řešení problému dopravy v Praze jsou téměř totožné u všech tří politických stran; u bezpečnosti je to totéž," řekl ve vysílání Radiožurnálu Pavel Bém.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Bém o široké koalici v Praze

ODS získala na magistrátu Prahy třicet ze 70 křesel. Druzí skončili s 15 mandáty Evropští demokraté Jana Kasla. Třetí místo patří sociálním demokratům s 12 zastupitelskými křesly.

Bém se netajil tím, že bude velmi stát o spolupráci s ČSSD kvůli jejímu napojení na státní pokladnu, a tím i přílivu peněz na sanaci miliardových škod, které v Praze napáchaly srpnové povodně.

Širší koalici nevylučuje ani Jan Kasl, předseda přípravného výboru Evropských demokratů. Také on soudí, že programy stran se od sebe v zásadních bodech skutečně příliš neliší. Odmítá je ale realizovat s lidmi z bývalého magistrátu.

"Bude záležet hodně na tom, jak se ten program, který je podobný, bude chtít realizovat a naplňovat. Pro nás jsou nepřekročitelné limity, aby tento program realizovali lidé, kteří se k němu skutečně jsou schopní přihlásit, a ne ti, kvůli nimž jsem radnici opouštěl: ti kteří odmítali otevřenost radnice, transparentnost procesů, průhlednost těch jednání, kteří odmítali heslo, že politika je služba voličům, a ne služba vlastní kapse," uvedl exprimátor Kasl.

Jana Zemanová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme