Bém v Radiožurnálu: Za stažením olympijské kandidatury je i malá podpora vlády

Za neúspěch kandidatury Prahy na pořádání olympiády v roce 2020 může i malá podpora vlády. V dnešních Dvaceti minutách Radiožurnálu to řekl primátor hlavního města Pavel Bém.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Bém

Pavel Bém | Foto: Marián Vojtek

"V některých aspektech Praha skóruje na prvním, druhém, třetím místě, v některých aspektech skóruje na místě posledním. Na posledním místě jsme se umístili v hodnocení síly a míry vládní podpory tomuto projektu. Ano, podpora vlády byla malá, mizerná - tady jsme udělali prostě obrovskou chybu, nebo velkou chybu. Bez vlády to prostě a jednoduše možné není," řekl primátor Bém ve vysílání Radiožurnálu.

O tom, že se česká metropole nebude o olympijské hry ucházet, rozhodla městská rada v úterý. Hlavním důvodem je nedostatek peněz, způsobený hospodářskou krizí. Investice do kandidatury stály Prahu skoro 70 milionů korun.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.30 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Helena Šulcová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu. Připomínky a náměty k pořadu posílejte na adresu20minut@rozhlas.cz. Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Související příspěvky:
Praha nebude usilovat o pořádání olympijských her
Bude referendum o Olympiádě v Praze?
Do Prahy přijeli zástupci Britské olympijské asociace
Podle pražského primátora studie ukazují na možnost olympijských her v Praze
Praha může být podle radních dějištěm letních olympijských her
Milan Jirásek, předseda Českého olympijského výboru
Český olympijský výbor

Martin Veselovský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme