Bendlův náměstek Žák: Byl odvolaný nebo sám odcházel?

Ministr dopravy v demisi Petr Bendl (ODS) odvolal svého náměstka Zdeňka Žáka pro ztrátu důvěry. Ten ale naopak tvrdí, že sám požádal ministra o uvolnění z funkce po výhrůžkách od neznámého muže v supermarketu. Zdeněk Žák, který zatím zůstává předsedou dozorčí rady Českých drah, tvrdě kritizoval management této společnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlaky ČD v nových barvách | Foto: Jan Zítka

Žák prý chtěl za zády odstupujícího ministra Petra Bendla prosadit odvolání generálního ředitele Českých drah Petra Žaludy. Bendla rozčílilo, že mu o tom Žák prý neřekl: "Zásadně nesouhlasím s tím, aby náměstek ministra nekonzultoval se svým ministrem kroky, které dělá. Postavil jsem se za vedení Českých drah, protože udělalo kroky, které jsem po něm chtěl: Snížení platu managementu, odměny a podobně. Probíhá kontrola na Českých drahách, tudíž nevidím zatím důvod k takovému kroku. Co mě zklamalo, že pan náměstek jednal bez mého vědomí v tak vážné věci."

Žák vypočítal Radiožurnálu své důvody: "Výše platu, nevysvětlené prostředky, jdoucí v řádech stamilionů korun do reklamy bez jasných efektů. Dále naložení s 12 miliardami korun od Správy železniční dopravní cesty, které byly primárně určeny na obnovu vozového parku, ale obávám se, že se rozplynuly v hospodaření a schodku Českých drah."

Zdeňku Žákovi a jeho rodině prý v jednom supermarketu vyhrožoval neznámý muž. Generální ředitel Českých drah Petr Žaluda dnes absolutně popřel, že by za tím mohl stát někdo z managementu této společnosti.

Přečtěte si také:
Slovenská skupina J&T ovládla Elektrizaci dopravy
Ministr Bendl pro Radiožurnál: Soutěž správy železnic je třeba zrušit
Šéf dopravy zvažuje zrušení tendru v hodnotě 36 miliard
Policie vyšetřuje České dráhy kvůli milionovým platbám za marketing
Poslední část spojnice mezi železničními koridory na Moravě je hotová

Lenka Jansová, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme