Benefiční koncert ve Frenštátě pomůže lidem postiženým nedávnou tragédií

Pozornost lidí z Frenštátu pod Radhoštěm se dnes obrátí k tamnímu kulturnímu domu. Přijedou tam totiž muzikanti z různých koutů Česka, kteří místním alespoň na chvíli pomohou zapomenout na nedávnou tragédii. Na podiu se objeví například Michal David, Marek Ztracený, kapela Ready Kirken a řada dalších. Umělci vystoupí zdarma a výtěžek dostanou těžce popálené oběti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trosky panelového domu ve Frenštátě po výbuchu plynu | Zdroj: ČTK

„Budeme rádi, když už to budeme moct nějakým způsobem uzavřít a dělat věci, které budí naději,“ říká Marian Žárský z Městského kulturního střediska, které umělce pozvalo. Naději má přinést právě benefiční večer s názvem Číslo popisné 39.

„Jde i o takovou morální podporu ze strany velkých uměleckých osobností, což má také svou váhu.“

Výtěžek ze vstupného, z občerstvení i prodeje uměleckých fotografií pak poputuje jasným směrem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lidi, které postihla tragédie při výbuchu plynu, podpoří ve Frenštátě benefiční koncert

„Nenecháme žádné dobrovolné vstupné, ale dáme pevnou taxu, vše potom bude jednorázově převedeno na konto pomoci postiženým,“ dodává Marian Žárský.

Většinu peněz z finanční sbírky už radnice mezi postižené rodiny rozdělila. Výtěžek z benefičního večera dostanou jen ti, kteří na tragédii zdravotně nejvíce doplatili.

„Výtěžek jsme účelově určili pro ty dlouhodobě hospitalizované. Jsou to ti tři, kteří opravdu budou potřebovat finančních prostředků nejvíce,“ vysvětluje starostka Zdeňka Leščišinová z nezávislého sdružení. Koncert startuje v 18 hodin.

Dál pokračuje také veřejná sbírka. Číslo speciálně zřízeného konta pro obyvatele zničeného panelového domu je 3880277/0100.

Tereza Jelínková, Jana Jeckelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme