Benešovská nemocnice chce otevřít internu v pondělí. Odložené operace lékaři provedou v lednu a únoru

Po útoku počítačovým virem plánuje benešovská nemocnice, že obnoví provoz interního oddělení v pondělí 30. prosince. Pracuje se i na plném zprovoznění laboratorního systému, řekl ve čtvrtek mluvčí nemocnice Petr Ballek. Kryptovirus ochromil provoz nemocnice ve středu 11. prosince.

Benešov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plánované operace musela nemocnice odložit na leden a únor (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„V současné době se nemocnice nachází ve stabilizovaném stavu. Všechny kroky děláme tak, abychom směřovali k tomu, aby dne 30. prosince bylo otevřeno i interní oddělení. Téhož dne budou zveřejněny i další informace prostřednictvím Středočeského kraje,“ řekl Ballek.

Nemocnici v Benešově zbývá po kyberútoku obnovit poslední oddělení. Škody počítá v desítkách milionů

Číst článek

Zařízení, v němž je kolem 200 pacientů, funguje od napadení kryptovirem v omezeném režimu, na nápravě pracují IT specialisté. Po útoku virem nebylo možné spustit přístroje včetně počítačové sítě, plánované operace bylo třeba zrušit.

Experti pokračují ve spouštění dalších částí počítačové sítě. V lednu a únoru má nemocnice provést všechny odložené plánované operace, například čekací lhůty na náhrady kolenních a kyčelních kloubů se v příštím roce nemají významně posouvat.

Policie případ vyšetřuje jako neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací. Hejtmanství už dříve uvedlo, že nešlo o cílený útok a nebylo požadováno výkupné.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme