Po srážce vlaku s autobusem na Benešovsku je nejméně 10 zraněných. Na místě zasahovaly vrtulníky

Na železničním přejezdu u Struhařova na Benešovsku se v neděli ráno srazil autobus s vlakem. Zraněných je 10 lidí, 8 lidí již záchranáři převezli do Benešovské nemocnice. Pro jednoho člověka letěl vrtulník a s těžkými zraněnými hoi převezl do Motolské nemocnice. Radiožurnálu to řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

Praha (Aktualizováno: 17:25 14. 6. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehoda se stala v 6.40 hodin se mezi Struhařovem a Dobříčkovem na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor. „V důsledku střetnutí došlo k vykolejení vlaku,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

„Po nárazu skončil vlak mimo trať a autobus skončil na kolejích. Povolány byly i dva záchranářské vrtulníky. Kvůli počtu zraněných byl aktivován také traumaplán,“ uvedla pro Radiožurnál mluvčí policie Michaela Richterová. Většina zraněných je podle ní v autobusu.

Na místě zasahovaly i tři jednotky hasičů. „Hasiči na místě provedli třídění zraněných metodou start a následně ve spolupráci se záchrannou službou poskytovali první pomoc a podíleli se na ošetřování zraněných,“ uvedl mluvčí Jaroslav Gabriel.

Ze 12 cestujících museli hasiči deset lidí zachraňovat. „Z vlaku jsme zachraňovali čtyři osoby a z autobusu šest,“ uvedl Gabriel. Nejvážněji zraněná žena podle něj byla v autobusu.

„Nevyužívali jsme hydraulické vyprošťovací zařízení jako u jiných dopravních nehod, protože ta vozidla nejsou tak poškozena, aby bylo nutné karosérie stříhat. Hasiči používali páteřovou desku a na ní zraněné vyprošťovali z obou vozidel,“ dodal Gabriel.

Podle Správy železnic byla výstražná světla v době nehody v provozu, což potvrdila i policie. „Signalizační zařízení fungovalo,“ řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Škoda se blíží ke čtyřem milionům korun. Mluvčí Drážní inspekce Drápal uvedl, že škoda na vlaku je 2,6 milionu korun, na autobusu 800 tisíc a na trati 300 tisíc korun.

Provoz na železniční trati mezi Benešovem a Vlašimí i na silnici 112 byl zastaven. Podle Richterové byla doprava na trati i na silnici obnovena před 17.00.

Jaroslav Hroch, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme