Benešová má tvrzení o úplatku doložit do pondělí

Návrh na odvolání nejvyšší státní zástupkyně zvažuje vypracovat ministr spravedlnosti Pavel Němec. Dnes odeslal Marii Benešové dopis s žádostí, aby doložila svá tvrzení, ve kterých obvinila redaktora TV Nova z přijímání úplatku od mluvčího ministerstva spravedlnosti. Němec potvrdil, že Benešové dává čas do pondělí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo spravedlnosti ČR

"S předsedou vlády jsme se dohodli na tom, že poté vypracuji návrh na odvolání nejvyšší státní zástupkyně. Samozřejmě s vyhodnocením informací, které získám v pondělí. Otázka zařazení takového materiálu na jednání vlády bude předmětem jednání s předsedou vlády," řekl Němec.

Zda by měla být nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová odvolána z funkce nemá Paroubek zatím jasno. Prohlásil, že ještě dnes večer si s ní chce promluvit. "Nepadlo žádné rozhodnutí. Ještě se sejdu s paní Benešovou, sešel jsem se s panem místopředsedou Němcem, hovořil jsem s panem generálním ředitelem Novy, abych si udělal definitivní názor. Ten si udělám během několika příštích dnů," doplnil premiér.

Benešová podle Novy tuto soukromou televizi obvinila, že její zpravodaj vzal od mluvčího ministerstva spravedlnosti úplatek za to, že uměle vyvolal spor mezi odstupujícím žalobcem Radkem Ondrušem a Nejvyšším státním zastupitelstvím. Benešová pak uznala, že výrokem o uplácení reportéra pochybila.

Pavel Otto, Lucie Husárová 1, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme