Benešová nemusí být předsedkyní senátu

Pokud předsedkyně Senátu Libuše Benešová uspěje v druhém kole senátních voleb, nebude pro ni „prioritou“ znovu stanout v čele Senátu. Benešová to dnes uvedla s tím, že svoji kandidaturu na předsednictví nepředpokládá. Ostatní senátoři ODS ale soudí, že úvahy o šéfovi Senátu jsou před volbami předčasné. ODS má post předsedy horní komory zaručený v opoziční smlouvě s ČSSD.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jestli ale skutečně připadne občanským demokratům není vůbec jisté. ČSSD a ODS by totiž teoreticky mohly v druhém kole nedělních senátních voleb ztratit nadpoloviční většinu hlasů nutnou pro zvolení vybraného senátora, pokud třeba jako v prvním kole výrazně uspěje čtyřkoalice.

Senátorský klub ODS o svých kandidátech zatím nejednal. Podle jeho místopředsedy Vladimíra Kulhánka je na to „času dost“. Šéf senátorů ODS Mirek Topolánek před volbami ale nevyloučil, že by v čele Senátu Benešová opět stanout mohla, neboť se podle něj osvědčila. Dodal ale, že v klubu ODS jsou nepochybně i další výrazné osobnosti.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme