Benešová se omluvila Nově

Nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová dnes poslala generálnímu řediteli televize Nova Petru Dvořákovi písemnou omluvu za výrok o údajném úplatku jejich redaktora ministerstvem spravedlnosti. Potvrdila to mluvčí zastupitelství Kateřina Kalačová s tím, že další podrobnosti nebudou sdělovat. K omluvě vyzval nejvyšší státní zástupkyni předseda vlády Jiří Paroubek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo spravedlnosti ČR

Benešová soukromou televizi obvinila, že její zpravodaj vzal od mluvčího ministerstva spravedlnosti Petra Dimuna úplatek, aby uměle vyvolal spor mezi odstupujícím žalobcem Radkem Ondrušem a Nejvyšším státním zastupitelstvím.

Šéf Novy Benešovou vyzval, aby doložila svá tvrzení o úplatku a o neetickém zpracování reportáže. Také ministr spravedlnosti Petr Němec řekl, že státní zástupkyně by měla své tvrzení buď dokázat, nebo odejít. Benešová uvedla, že sama rezignovat nehodlá. Uznala ale, že výrokem o uplácení reportéra televize Nova pochybila.

Otevřený spor mezi ministerstvem spravedlnosti a nejvyšším státním zastupitelstvím odstartovala kauza s katarským princem, který byl v Česku odsouzen za sex s nezletilými ke dvěma a půl roku vězení. Němec nařídil začátkem dubna vydat člena katarské královské rodiny do jeho vlasti. Proti se postavila řada soudců i státních zástupců. Benešová dokonce dala pokyn policii, aby ministrův postup v případu prověřila.

Renáta Prátová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme