Benešovy dekrety zahánějí českou politiku do slepé uličky

Snahou o ospravedlňování tzv. Benešových dekretů česká politika "uhání do slepé uličky". Tvrdí to předseda Sudetoněmeckého krajanského sdružení Bernd Posselt. Kritizuje přitom plán Prahy potvrdit dekrety českými parlamentními stranami a také českou expertízu o slučitelnosti poválečných výnosů s právem Evropské unie. Snaha některých zahraničních sil otevřít prostřednictvím debaty o poválečné denacifikační legislativě diskusi o výsledcích 2.světové války a platnosti Benešových dekretů znepokojuje sociální demokraty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V. Špidla | Foto: Stanislav Zbyněk

Jakékoliv přímé či nepřímé restituce vztahů zakotvených v poválečné denacifikační legislativě ČSSD zásadně odmítá. Stanovisko strany je podle jejího šéfa Vladimíra Špidly jednoznačné: "Nepřipustí jakékoliv zpochybňování stávajících majetkových poměrů. Česká republika se nesmí stát slabým článkem poválečného uspořádání Evropy, Výsledky druhé světové války jsou pro nás nezpochybnitelné a nedotknutelné."

Markéta Kaclová, Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme