Výzva beránek pro hrdiny chce zpříjemnit sváteční dny záchranářům a dalším lidem ‚v první linii‘

Upečte beránka pro hrdiny - s touto velikonoční výzvou přišla plzeňská spisovatelka a novinářka Markéta Čekanová. Kdokoli po celém Česku může upéct beránka, mazanec, nádivku nebo jiný sváteční pokrm a odnést ho lékařům, hasičům, policistům a dalším hrdinům v první linii. Cílem výzvy je zpříjemnit Velikonoce lidem, kteří během epidemie koronaviru ještě víc než kdy jindy pracují pro druhé a snaží se udržet náš stát v chodu.

Plzeň Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Velikonoční beránek

Velikonoční beránek | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Suroviny i troubu mám připravené,“ ukazuje Markéta Čekanová svoji kuchyni. S výzvou beránek pro hrdiny přišla podle svých slov proto, že chtěla přinést trochu Velikonoc lidem, kteří pomáhají v boji s koronavirem.

Kultura v době koronaviru: divadlo hraje v karanténě i pod rouškou, Mňága a Žďorp koncertuje ve zkušebně

Číst článek

„Každý dělal, co mohl, pomáhal. Tak jsem si říkala, upečeme beránky, mazance pro lidi z nemocnic, záchranáře, hasiče, ale i pro personál domovů s pečovatelskou službou. Ať vědí, že jsou Velikonoce,“ říká.

I když přes roušku není mnoho cítit, Markéta Čekanová se směje, že „alespoň dodržujeme pravidla doby“.

Po čtyřiceti minutách je upečeno a za další hodinu je beránek již zabalen do potravinářské folie. Podle výzvy Markéty Čekanové, si každý může svého hrdinu v první linii vybrat sám. Ona se rozhodla vydat na záchranku.

„Hned jsem dole,“ reaguje záchranář na telefonát, kterým Markéta Čekanová oznamuje, že na záchranku dovezla něco k Velikonocům. „Abyste věděli, že jsou Velikonoce, když bojujete s tím virem,“ předává záchranářům beránka, kteří jí děkují.

Celorepubliková výzva beránek pro hrdiny pokračuje celé Velikonoce.

Lukáš Milota Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme